Interjera dizaina projekts – tā nav parasta telpas pārveide, bet pilnīga tās transformācija, ņemot vērā pasūtītāja individuālās vēlmes un dzīves stilu.
Dizainera galvenais uzdevums ir padarīt mājokli individuālu, neatkārtojamu un ērtu. Tāpēc dizainera darba galvenais princips ir iedziļināšanās dizaina projektā, kas paredz autora risinājumu radīšanu konkrētai telpai .
Interjera dizaina izveidošanas etapi
1. Sagatavošana
Vispirms ir jāredz objekts, jānosaka tā arhitektūras īpatnības, īpašnieku vēlmes attiecībā uz krāsu gammu un stilu, jāuzzina viņu ieradumi un dzīves veids. Tas ir svarīgi, jo iegūtā informācija, tāpat kā precīzi izmēri, palīdzēs izveidot detalizētu tehnisko uzdevumu.
Dizainers, kuram ir liela pieredze interjeru dizaina jomā, noteikti uzklausīs pasūtītāja vēlmes, atradīs veidu, kā atveidot viņa idejas un ieviest dzīvē.
2. Koncepcijas izstrāde
Interjera autordizains nav parasts remonts. Lai izveidotu tā koncepciju, jāpārdomā katra detaļa: jāizstrādā plānojums, jānosaka telpas krāsu gamma, jāizvēlas apdares materiāli, apgaismojums un mēbeles.
Tas viss ir nepieciešams, lai pasūtītājs saņemtu detalizētu projekta vizualizāciju. Pēc skiču apstiprināšanas var sākt visu rasējumu izstrādi, tāmes un visu remontdarbu specifikāciju sastādīšanu.
3. Darba projekta izveidošana
Kāpēc tas ir svarīgi? Pat visģeniālāko dizaina ieceri interjeram „līdz atslēgai” nav iespējams īstenot bez pārdomātas tehniskās komponentes.
Dizains – tas ir ne tikai attēls, bet sarežģīts projekts, kurā detalizēti iekļauti visi skaitļi, izmēri, izmantojamie materiāli. Gatavajā projektā ir redzama nākamā mājokļa funkcionalitāte, tā vai cita plānojuma izmantošanas iespēja.
Dizainers piedāvā vislabāko mēbeļu un santehnikas izvietošanas variantu, vienlaicīgi izzīmējot interjera aprises.
4. Tiek pārdomāti visi celtniecības un funkcionālie sīkumi, saglabājot ideju un estētisku izskatu.